System KNX nie jest tworzony przez jedną firmę, tak jak ma to miejsce w przypadku wielu innych rozwiązań dla inteligentnego domu.
Nad rozwojem systemu i dbaniem o jakość urządzeń działających w tym systemie jest organizacja KONNEX.

Każdy producent na świecie chcący sprzedawać swoje produkty jako zgodne z KNX musi zostać poddany certyfikacji, a jego produkt sprawdzony. Dzięki temu każdy element systemu działa zgodnie z oczekiwaniami, a cały system w Twoim domu składający się z wielu urządzeń działa zawsze tak jak tego oczekujesz.

Na początku 2021 roku liczba producentów oferujących urządzenia w systemie KNX przekroczyła 500. Każdy z tych producentów oferuje kilka lub nawet kilkadziesiąt różnych urządzeń co daje gigantyczne możliwości doboru właściwych elementów systemu, w przeciwieństwie do rozwiązań oferowanych przez jedną firmę, gdzie tylko ona produkuje elementy do tego systemu.

Jakie firmy tworzą urządzenia, które można zamontować w twojej instalacji KNX? Dla przykładu można podać: Sony, Bosch, Abus, Satel, Hormann, OSRAM, Panasonic, Velux, Jung, ABB, Somfy, Schneider, Theben, Viessman, Nice, GIRA…