Buduje dom – nie stać mnie teraz na KNX – więc to koniec?

Realizacja swojego marzenia w postaci własnego domu wiąże się z bardzo dużymi kosztami, a przy galopujących cenach materiałów budowlanych szybko możemy znaleźć się poza limitem gotówki.

Nic więc dziwnego, że niewielu ludzi rezygnuje na samym początku z systemów inteligentnego domu już na samym początku. Chcą mieć możliwie tanią instalację elektryczną, co i tak przeważnie kończy się na dużym projekcie elektryki, gdyż fajnie byłoby mieć tutaj światełko, tam włącznik, a przy schodach światełka reagujące na ruch. Jednak wyznacznikiem tego co można dalej jest stan konta w banku.

Istnieje jednak bardzo proste i niezwykle tanie rozwiązanie dla tych, którzy chcą posiadać w przyszłości system KNX (lub też inny system), jednak na chwilę obecną nie posiadają funduszy, aby zrealizować swoje marzenie.
Rozwiązaniem tym jest zainwestowanie drobnej kwoty w przewód systemu KNX i odpowiednie jego położenie na ścianie wraz z resztą instalacji elektrycznej.

Przewód ten powinien być położony w miejscy gdzie będą znajdować się włączniki, lampy, przyszłe czujniki i urządzenia wejściowe i wyjściowe systemu. Dzięki temu mamy już zainstalowany najważniejszy element nowego systemu – okablowanie.
W przyszłości posłuży ono do uruchomienia instalacji KNX w naszym domu bez potrzeby kucia ścian i potrzeby zakupu systemu bazującego na komunikacji bezprzewodowej. Jak to mówią informatycy – WIFI jest fajnie, ale kabel to kabel – i to prawda.

To sprawdzone rozwiązanie przetestowane na własnym przykładzie. Jeżeli chcielibyście Państwo kogoś kto przygotuje państwa dom do instalacji KNX to zapraszam do kontaktu.